arama

1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Buse Özbey
 • Oyla
  Loading...

1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet

Yaz aylarının yaklaşması ile beraber kilo verme çalışmaları başladı. 1 haftada 10 kilo verdiren diyet ile kilo vermeyi kim istemez ki? Ancak bu kadar az bir zamanda bu kadar kilo verebilmek için çok sıkı bir diyet programı uygulamanız lazım. 1 haftada 10 kilo verdiren diyet programını uygularken kesinlikle diyetin yanında spor da yapmanız önemlidir. Sadece diyet yaparak kısa zamanda istediğiniz kilolara ulaşmanız mümkün değildir. Egzersiz yapılan diyetin daha hızlı sonuç vermesini sağlar.

1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet

Vücudunuzdaki yağlar uzun zamandır varsa kalıcı etki yaratmıştır ve diyet bu gibi durumlarda tek başına yeterli olamaz. Diyetin yanında yapılan egzersizler kalıcı yağların parçalanıp erimesine yardımcı olur. Bu sayede 1 haftada 10 kilo verdiren diyet programından olumlu sonuçlar elde etmiş olursunuz. Diyet yaparken uymanız gereken bir başka kural da bol bol su tüketmenizdir. Suyun içerisinde yer alan mineraller metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacak ve böylece kolay kilo verebileceksiniz. Su, bağırsaklarınızın hızlı çalışmasını ve diyet ile birlikte kullanımı etkili şekilde olumlu sonuç almanızı sağlar.

Diyete başladığınız günden itibaren olabildiği kadar erken kalkmaya çalışın. Çünkü günün ilk öğünü olan kahvaltıyı ne kadar erken yaparsanız ara öğünlerinizi atlamadan düzenli olarak yapmış olursunuz. Ayrıca gün boyu tükettiği gıdaların sağlıklı olmasına özen gösteren kişiler hem hızlı hem de sağlıklı olarak kilo verir. Diyet listelerinde yer alan ara öğünler çok önemlidir ve kesinlikle atlanmaması gerekir. Çünkü ara öğünler sayesinde küçük porsiyonlar ile de doyabileceksiniz ve ana öğünlere fazla yüklenmemiş olacaksınız. Ara öğünleri atlamayan kişilerin metabolizmaları daha hızlı çalışır dolayısıyla gün boyu kesinlikle 3 ana öğün ve 3 ara öğün olarak 1 haftada 10 kilo verdiren diyet programı uygulanmalıdır.

Yüksek oranda tuz, şeker, yağ ve un içeren gıdalar tüketildiği zaman vücutta depolanır. Bu gıdalar, insülin direncini dürterek çok daha fazla yeme isteğinin oluşmasına neden olmaktadır. Bu sebeple gün içinde tüketilen gıdalar, yüksek oranda protein içerikli olması gerekir. Özellikle yağ ile karbonhidrat içeriğinin mümkün olduğunca az olmasına özen gösterilmelidir. Hızlı şekilde kilo vermek için mutlaka uzman doktorlardan yardım almanız gerekir.

Diyetisyenlerin hazırladığı diyet programları sayesinde ideal kilonuza ulaşmanız mümkün. Diyet yapacak olan kişinin boyu, yaşı, kilosu, metabolik rahatsızlıkları ve verilmesi gereken kilo oranı hesaplanarak o kişiye özel diyet listeleri hazırlanır. Ne yazık ki birçok kişi kulaktan duyma bilgiler ve bilinçsiz şekilde diyet yapmaktadır. İlk başlarda hızla kilo verilir ama daha sonra kilo verme durunca diyeti bırakılır. Diyet bırakıldığı takdirde verilen kilolar hızla geri alınır. Bu anlamda diyetisyenlerden yardım almalı ve verilen kilolar sabit olarak kalırsa uzun süreli kilonuzu korumuş olursunuz.

1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet

 1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

 1. Gün

Sabah: 1 dilim kepekli ekmek, şekersiz çay, kahve veya 1 bardak portakal suyu, 1 kibrit kutusu kadar az yağlı peynir, yeşillik

Öğlen: 2 tane rafadan yumurta, domates, salatalık ve yeşillik

Akşam: 1 porsiyon ızgara tavuk, bol salata

 1. Gün

Sabah: 1 kibrit kutusu kadar dil peyniri, 1 dilim kepekli ekmek, şekersiz çay ya da kahve

Öğle: 1 tane simit, 1 bardak greyfurt suyu

Akşam: yarım porsiyon balık buğulama ya da ızgara, salata

 1. Gün

Sabah: şekersiz çay ya da kahve, 3-4 tane zeytin, 1 dilim az yağlı peynir

Öğle: 1 dilim çavdar ekmeği, 3 adet salatalık, 1 kâse yağsız yoğurt

Akşam: 100 gram dana biftek, sirkeli salata

 1. Gün

Sabah: 1 su bardağı yağsız süt, 1 kibrit kutusu kadar dil peyniri, 1 dilim kepekli ekmek

Öğle: 1 porsiyon bol limonlu az yağlı patates salatası

Akşam: 1 porsiyon haşlama ya da ızgara et-tavuk-balık, salata

1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet

 1. Gün

Sabah: 1 kibrit kutusu büyüklüğünde kaşar peyniri, şekersiz çay ya da kahve, domates, salatalık, 1 dilim kepekli ekmek

Öğle: salata, 2 yumurta ile hazırlanmış menemen

Akşam: 1 kâse yağsız yoğurt, 1 porsiyon yağsız makarna

 1. Gün

Sabah: 1 kibrit kutusu kaşar peyniri, salatalık, domates, şekersiz çay, 1 dilim ekmek

Öğle: 1 porsiyon kabak yemeği, salata, 1 kâse yağsız yoğurt

Akşam: haşlanmış- ızgara tavuk, 1 dilim ekmek, salata, ayran

 1. Gün

Sabah: 1 dilim kepekli ekmek, şekersiz çay, salatalık, 1 kibrit kutusu peynir

Öğle: 2 tane haşlanmış sosis, bol salata

Akşam: 2 tane biber veya kabak dolması, yağsız yoğurt