arama

2019 En İyi Küt Saç Modelleri

2019 En İyi Küt Saç Modelleri
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Buse Özbey
 • Oyla
  Loading...

2019 En İyi Küt Saç Modelleri

2019 yılında saç renklerinde kahverengi tonları ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle soğuk kış mevsimlerinin biraz da olsa sıcak geçmesini sağlayan ekspresso tonlarındaki saç renkleri daha gizemli bir görünüm yakalamanıza yardımcı oluyor. Her sene moda trendleri değişim gösterirken saç modası da kıyafetler ile bir bütün oluşturmaya başladı.

2019 En İyi Küt Saç Modelleri

Mesela, modası geçmek bilmeyen sarı saç tonları 2019 en iyi küt saç modelleri arasında yerini almaya devam ediyor. Dipleri koyu sarı salar 2019 yılının popüler saç renkleri arasında. Sıcak ile soğuk renklerin karışımı olarak ifade edilen sandre tonları, sarı saç renginde çok fazla tercih edilen renklerden biridir. Küt saç modeli, kadınların daha hoş görünmesine neden olmasının yanı sıra daha genç de bir görünüm kazandırıyor. Bu nedenle kadınlar tarafından oldukça fazla beğeni alan 2019 en iyi küt saç modelleri, bu seneye damga vurması bekleniyor. Özellikle 50’li ve 90’lı yıllarda küt saçlar çok trenddi bu yıl da yeniden popüler olmaya başladı. Kadınlara cool bir hava katmasının dışında küt saç modelleri arasında ok fazla alternatif de yer alıyor. Bu alternatiflerden kendinize en uygun olanını seçerek farklılık yaratabilirsiniz.

Küt saçların kullanımının basit olması nedeni ile de bayanlar arasında en sık tercih edilen modeller arasındadır.

2019 En İyi Küt Saç Modelleri

2019 En İyi Küt Saç Renkleri

Mor ve Tatlı Pembe: Mor ile pembeye yakın tonlar, bu sene saçların arasında dağınık olarak yayılmış vaziyette değişik bir hava katıyor. Özellikle marjinal kadınların çok fazla ilgi gösterdiği bu tonlar görünümünüzün değişmesinde oldukça etkilidir.

Gece Siyahı: Kadınların vazgeçemediği renklerin başında gelen siyah, 2019 yılında parlak olarak göze çarpmıyor. Olabildiğince ışıltıdan uzak ve yoğun tonlardaki siyah saç renkleri en fazla beğenilen renkler arasındadır.

Balyaj: Karamel, sarı ve kahve tonlarındaki renkler 2019 en iyi küt saç modelleri arasında yerini aldı. Kadınların yüz ifadelerine yumuşaklık duygusu kazandıran bu renkler çok popüler.

Sıcak Tarçın: 2019’un trendi olan biraz bakır ile renk katılan tarçın rengi harika bir görünüm kazanmanızı sağlıyor. Mesela açık tenli olan kadınlara daha fazla yakıştığı da bir gerçek. Özellikle sarıya dönük olan tarçın rengi saçlar iddialı bir görüntü kazandırıyor.

2019 En İyi Küt Saç Modelleri

Küt Saçlar Kimlere Daha Çok Yakışır

Küt kesim saç modellerini herkesin rahatlıkla kullanması mümkündür. Bu anlamda dikkate alınması gereken bir başka husus yüz şeklinize uygun olan 2019 en iyi küt saç modelleri arasından birini seçmenizdir. Peki hangi yüz şekline küt saç kesimleri yakışır?

Oval Yüzler: Küt saç kesim modelleri için oval yüzlü kişiler oldukça avantajlıdır.

Yuvarlak Yüzler: Yuvarlak yüzlü kişiler için en fazla yakışan bob model saçı demenizi tavsiye ederiz. Ön tarafı uzun arka tarafı kısa olan bob model iddialı bir saç kesimidir.

Köşeli Yüzler: Küt saç kesimi köşeli yüzlü bayanlar için çok da iyi bir seçenek olmaz. Bu gibi kişiler için en uygun saç kesimi katlı kesimli küt saçlar diyebiliriz.

Üçgen Yüzler: Üçgen yüz hatlarına sahipseniz alın bölgenizin dar olması nedeni ile kakül olmayan modeller size daha çok yakışacaktır.

2019 En İyi Küt Saç Modelleri

Küt Saç Modellerinin Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

 • Bakımın az olması
 • Kullanımının rahat olması
 • Küt saçların modern bir görüntü vermesi
 • Bu senenin trend kesimi olması
 • Yüz yapılarının birçoğuna uygun olması
 • Çok fazla alternatifinin bulunması
 • Her yaştaki kişilere hitap ediyor olması
 • Havalı bir kesim olması
 • Kolayca şekil alabilmesi

2019 En İyi Küt Saç Modelleri