arama

2019 Salon Dekorasyonları

2019 Salon Dekorasyonları
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Buse Özbey
  • Oyla
    Loading...

2019 Salon Dekorasyonları

Günümüzde artık yaşam alanlarında modaya uygun mobilyaların tercih edilmediği ve yeniden kullanılabilecek olan ürünlerin seçildiği görülüyor. 2019 salon dekorasyonları arasında insanların binalardan sıkılıp yeşili ve doğayı özlemle anımsıyor olduğunu söylemek mümkün. Bunun en büyük örneği de insanlar artık dekorasyon olarak evlerinde canlı renkler, doğayla iç içe yaşam oluşturuyor. Özellikle büyük şehirlerde doğaya olan özlemi artık evlerimizin içine kadar girmesini sağladık.

2019 Salon Dekorasyonları

2019 İç Tasarım Modelleri

Salon dekorasyonunda her zaman olduğu gibi bu yıl da lüks mobilyalar göze çarpıyor. Ancak organik malzemeler de yeniden karşımıza çıkıyor. Ahşap, cam ve taşlar salon dekorasyonunda olmazsa olmazlar arasında yerini alıyor. Camın kullanışlı ve sağlam olması nedeni ile son zamanlarda salon dekorasyonu olarak aranan ürünler arasında yer alıyor. 2019 salon dekorasyonları, retro trendini yeniden canlandırıyor. Retro tasarımlı aksesuarlar salonlara eşsiz bir görüntü sağlıyor. Salon aksesuarlarında artık pembenin modası çoktan geçmiş durumda. Bunun yerine salonlarınıza kırmızı renk hakimiyet kuracak.

Aşkın da simgesi olan kırmızı renk, 2019 yılında salonları baştan yaratacak. Salonunuzda seçeceğiniz renk tonları mekânın ve sizin duygularınızı yansıtır. Kırmızı renginin yanı sıra salonlara en fazla yakışan bir diğer renkte mordur. Aksesuarlarınız mor renkten oluştuğu andan itibaren salonunuzun havası bir anda değişecek ve bambaşka bir görünüm kazanacaktır.

2019 Salon Dekorasyonları

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle salonda çok zaman geçirdiğimiz için güzel görünmesini ve kullanışlı olmasını isteriz. Ancak moda diye salonlarımıza aksesuarlar almak doğru değil. İlk olarak salonunuzun boyutunu bilmeli ve ona göre aksesuar almalısınız. Çünkü salonunuzu dekore etmeden önce ne istediğinize karar vermeniz önemli. Her tarafı aksesuar ile doldurmak hem göz yorgunluğu sağlar hem de görünüm olarak hoş durmaz. Aksesuar seçerken salon mobilyalarınızı da dikkate almaya ihmal etmeyin.

Küçük salona sahip olan kişiler beyaz ile krem tonlarını seçebilir. Ayrıca açık renk mobilyaları da kullanabilirsiniz ancak salonunuzun boyuna uygun mobilyalar alın. Küçük olan salonunuzu mobilyalar ile doldurup boğmayın. Az mobilya küçük salonlarınızın daha ferah olmasını sağlar. Büyük salona sahip olan kişiler de mobilyaları ile uyumlu çok fazla aşırıya kaçmadan salonlarını dekore edebilir. Büyük salonlarda dikkat edilmesi gereken tek şey renk uyumudur. Karmaşık renklerden oluşan bir salon dekorasyonundan uzak durun ve mobilyalarınız ile uyumlu renkleri tercih edin.

Rüstik Salon Dekorasyonu

Rüstik Salon Dekorasyonu

Rüstik salonlar, son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. 2019 yılında da rüstik salonları çok fazla göreceğiz ve farklı modernliği ile göz dolduracak. Rüstik salonlar, doğal yaşamın popüler olması ile birlikte çok fazla talep edilmeye başlandı. Rüstik salona sahip kişiler mutlaka aksesuar seçiminde ahşap ürünleri tercih etmelidir.

Ahşap sayesinde rüstik salonlar daha fazla otantik bir görünüme kavuşacaktır. Rüstik salonlar için yapılan en büyük yanlışlardan biri tüm salonun ağaç görünümlü olmasıdır. Sadece rüstik salonlarda kitaplık, sehpa, masa gibi ürünlerin ahşap olması yeterlidir. Bir başka yanlış bilinen de rüstik salonlarda rüstik görünüm oluşturmak için yalnızca ahşap ürünler kullanılması gerektiğidir. Rüstik salonlar genelde ahşap ürünler ile oluşmuş olsa bile otantik mobilyalar da tercih edilebilir.

Modern Salon Dekorasyonu

Modern Salon Dekorasyonu

Modern salonlarda gri, beyaz, kırmızı ve siyah rengin daha fazla tercih edildiği ve metallere ağırlık verildiği gözlemleniyor. Modern salon dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken şey duvarınızdır. Sade duvar yerine desenli ve rengarenk olanları seçebilirsiniz. Ancak ben sadelikten vazgeçemem diyorsanız da duvarlarınızı ledler sayesinde modern hale getirebilirsiniz.