arama

2019 Salon Takımı Modelleri

2019 Salon Takımı Modelleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Buse Özbey
  • Oyla
    Loading...

2019 Salon Takımı Modelleri

Mekanlar, dekorasyonun belirleyici yerleridir ve tarzı yansıtan renkler mobilyada da değişiklik göstererek yeni trend oluşturuyor. Mobilyada da giyim piyasasında olduğu gibi sonbahar- kış renkleri ile ilkbahar-yaz renkleri 2019 yılına damga vuruyor.

2019 Salon Takımı Modelleri

2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da ilk göze çarpan detay ahşap, mermer, cam ve taş oluyor. Ahşabın mekanlara sıcaklık katması ve renk tonları ile bu sene oldukça ilgi görüyor. Cilalanmış olan ahşap ürünler mobilyalarda şık bir görüntü oluşturuyor. 2019 konseptine bir göz attığımızda yumuşak hatlı mobilya dizaynlarının yer aldığını görüyoruz. Yalın ve minimal çizgiler mobilyalarda çok sık karşımıza çıkıyor. Bu tonları tamamlayıcı dekor olarak da bakır tonları aksesuarlar en idealidir.

2019 Salon Takımı Modelleri

Adaçayı yeşili 2019 salon takımı modelleri arasında ön plana çıkıyor. Diğer bir adıyla da pastel yeşil salonları baştan yaratmaya hazırlanıyor.

Salonunuz için değişiklikler yapmayı planlıyorsanız mobilyalarınızda nötr renklerde pastel tonu yeşil ve hardal sarısını tercih edebilirsiniz. Berjer veya aksesuar olarak da gri tonlarını seçerseniz salonunuzda uyumlu bir ahenk yaratabilirsiniz. Görüntüsü işlenmemiş gibi olan salon mobilyaları da trend olarak yerini aldı. 2019 yılında sade tasarımlı klasikler tekrardan bizimle olmaya hazırlanıyor. Yeşil renk tonlarının daha yoğun kullanıldığı salon takımlarının ayak kısımları genellikle metal olacak. Sadece metal bununla sınırlı da kalmayacak sehpalarda, çerçevelerde ve duvarlarda yoğun olarak tercih edilecek.

Bir başka 2019 salon takımı modelleri içinde de kadife döşemelerde yoğun olarak kullanılan mavi renk oldukça popüler. Örneğin büyük alanlarda tercih edeceğiniz eski zamanlara ait salon takımları etkileyici bir görüntü oluşturacaktır.

2019 Salon Takımı Modelleri

Açık Renk Salon Takımları

Açık renk mobilyalar birkaç senedir çok fazla tercih ediliyor. Açık renklerin en büyük avantajlarından birisi mekânı aydınlık ve ferah göstermesidir. 2019 yılında açık renk koltuk takımları arasında moda renkler pudra ve açık gridir. Açık renk salon takımlarınızı koyu renk berjerler ile tamamlayabilirsiniz. Gri rengin en büyük özelliği değişik tonlar ile kolaylıkla kombin oluşturulabilir.

2019 Salon Takımı Modelleri

2019 Modern Salon Takımı Modelleri

2019 yılında modern salon takımı modelleri, konforlu ve şık modellerden meydana geliyor. Özellikle turuncu rengin hakimiyeti ilk bakışta dikkat çekiyor. Daha önceleri 80’li yıllarda moda olan turuncu rengi yeniden salon takımlarında yer almaya başladı. Tabi ki salon takımı deyince bordo rengini atlamak olmaz. Modası geçmeyen tek renk olarak dikkat çeken bordo rengi, salonlar için farklı bir görüntü yaratmaktadır.

Özellikle chester salon takımlarında taba rengi çok popüler. Ayrıca taba renginin hâkî, sütlü kahve tonları ile bir araya gelmesi de uyum içerisinde görüntü oluşturmaktadır.

2019 Salon Takımı Modelleri

Salon Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon takımı almaya karar verdiğinizde salonunuzun boyutuna göre mobilya tercihi yapmanız gerekir. Mobilyanın rahatlığı, kullanılışı ve rengi önemlidir. Evimizin en önemli alanı olan salonlar, misafirleri en çok salonda ağırladığımız için kullanışlı, rahat olmalıdır. Evinizde küçük yaşta çocuğunuz varsa ya da çok misafiriniz geliyorsa salon takımlarınızı koyu renk seçebilirsiniz. Koyu renk mobilyalarda lekeler daha kolay çıkar.

Salonunuz küçükse de açık renk mobilya tercih etmelisiniz. Bu şekilde hem salonunuz ferah hem de aydınlık görüntü oluşturur. Koyu renk olan salon takımlarınızı açık renk aksesuarlar ile tamamlamanız mümkün. Aksesuarlarınızı seçerken mobilyalarınız ile uyumlu olmasına dikkat edin, zıt renkler yerine daha sıcak pastel tonlara yönelin.

Açık renkli salon takımlarınızı yine pastel tonlardaki kırlent ve benzeri ürünler ile değişiklik katabilirsiniz. Salonunuza yerleştireceğiniz büyük aynalar da ferahlık katılmasını sağlayacaktır.