arama

Çocuk Odası Modelleri

Çocuk Odası Modelleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Buse Özbey
  • Oyla
    Loading...

Çocuk Odası Modelleri

Çocuklar, bebeklik döneminin ardından çocukluk dönemine başlarlar. 6 ile 7 yaşlarına gelen çocuklar için odalarının da değişim vakti geldi demektir. Günümüz şartları çocuklar için oldukça elverişlidir. Çünkü eskiye oranla çok fazla çocuk odası modelleri yer almaktadır. Her bütçeye uygun fiyatlı birçok çeşitte çocuk odalarını satın alabilirsiniz. Çocuğunuzun odası yapılırken onun fikirlerini almayı ihmal etmeyin. Çocuğunuzun beğenmiş olduğu modelleri satın alın. Aksi halde çocuğunuz odasında yatmak istemeyecektir.

Çocuk Odası Modelleri

Çocuk Odaları için Yatak Modelleri

Çocuk odalarında en fazla dikkat çeken mobilya, yataktır. Küçük odalar için mobilya satın alırken, odanın genişliğini ve boyunu mutlaka ölçün. Özellikle çocuk odası küçük olan evlerde 2 çocuk aynı odayı paylaşması gerekiyorsa ranza yataklar bu konuda en idealidir. Hem yer tasarrufu sağlar hem de güzel bir görüntü oluşturur.

İkiz çocukları bulunan aileler için kombine yatak odası tercih edilebilir. Duvar kağıtları ve çeşitli aksesuarlar ile doğal ortam oluşturularak ikiz çocuklar ya da tek çocuk için farklı bir yaşam alanları yaratılabilir.

Çocuk Odası Modelleri

Çocuk Odaları için Deniz Modeli

Genellikle erkek çocukları bu yaşlarda denizciliğe karşı fazla ilgi duyarlar. Bu nedenle aileler deniz üzerine kurulu bir çocuk odası satın alabilirler. Duvarları sanki deniz gibi mavi renge boyayıp avizeyi de çapa şeklinde aldığınız zaman çocuğunuz tam bir kaptan edasında odasına yerleşir. Dilerseniz yatağını da gemi şeklinde alarak denizci konsepti oluşturarak çocuğunuzu mutlu edebilirsiniz. Denizci çocuk odalarının vazgeçilmez aksesuarları arasında halatlar yer alır. Halatları çocuk odasının bazı alanlarında kullanarak farklı bir görüntü oluşturabilirsiniz. Deniz modeli oldukça geniş bir fikirdir ve biraz da sizin yaratıcılığınız sayesinde ortaya müthiş odalar çıkacaktır.

Çocuk Odası Modelleri

Gökyüzü Modeli

Çocuk odalarında gezegen, astronot ve uzay içeren mobilya ve aksesuarların kullanımı oldukça yaygındır. Tavan kısmına yapacağınız ışıklandırma sayesinde gece fosforlu galaksi ile çocuğunuz uykuya geçecektir. Çocuğu uzaya meraklı olan aileler için en uygun oda modelleri arasındadır. Duvarlara uzay ya da gezegenler ile ilgili olarak tablolar asıp güneşten de bir avize seçerseniz çocuk odası mükemmel olacaktır. İsterseniz yatağını sade olarak tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz de uzay gemisi şeklinde temin edebilirsiniz. Sizin zevkinin ve çocuğunuz ilgi duyduğu şeyler ile gökyüzü modelindeki çocuk odasını tasarlayabilirsiniz.

Çocuk Odası Modelleri

Geniş Çocuk Odaları için Harika Modeller

Eğer çocuk odanız büyükse bu konuda çok şanslısınızdır. Büyük olan çocuk odaları için oluşturacağınız modeller oldukça fazladır. Çocuk yatağının dışında odaya kitap okuma alanı, çocuk aktivite alanı ve oturma alanları yapabilirsiniz. Geniş çocuk odalarını istediğiniz şekilde dekore edebilme avantajınızın olmasının yanı sıra çok fazla eşya ile de boğmamaya çalışın. Aksi halde büyük çocuk odası kullanışsız hale gelecektir. Dilerseniz duvarları sanki bir akvaryum gibi tasarlayarak farklı bir görüntü yaratabilirsiniz. Gemi, sandal, balıklar ile çocuk odasının atmosferini değiştirip ortaya mükemmel sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Kız çocukları için de çocuk odalarında birçok alternatif yer alıyor. Kızların en çok beğendiği çizgi film karakterleri ile süslenmiş pembe odalar size iyi bir fikir olabilir. Barbie, Elsa gibi karakterlere kız çocuklarının ilgisi büyüktür. Pembe duvar boyası ya da kağıtları ile hazırlanmış odalara süslü birçok aksesuar ekleyerek cıvıl cıvıl odalar oluşturabilirsiniz. Kız çocukları gösterişi sevdiği için odasını dilediğiniz gibi abartabilirsiniz. Pembe perdeler, avizeler, mobilyalar ve halılar kız çocukları için idealdir. Işıltılı, gösterişli çerçeveler ve tablolar kız çocuk odalarının vazgeçilmez aksesuarları arasındadır. Oyuncakları için kullanacağınız ev tasarımlı ürünler de kız çocuk odalarına oldukça fazla yakışmaktadır.