arama

Ev Dekorasyonu Nedir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Oyla
    Loading...

İç mimarlığın, mimarlığın ve özgün olmanın bu kadar geliştiği bir dönemde ev dekorasyonu çok büyük bir önem taşımaktadır.

Öncelikle, daha öncelerden dekorasyon nedir bilmezken zamanın gelişmesiyle birlikte güzel ev dekorasyonları bakar, arar olduk. Bazen bazı sitelerden güzel evlere bakıp dekorasyonlarıyla hayaller kurar hale geldik.

İşte aslında ev dekorasyonu bir nevi budur. Zamanımızın getirdiği ve büyüttüğü ev dekorasyonu şimdilerde çok büyük bir sektör haline gelmiştir.

Öyle ki bu sektörün alt sektörleri dahi vardır.

Dekorasyon Dünyasına Yön Veren 7 Kişi

1-) Mica Ertegun

Kendisinin ilham kaynakları arasında Topkapı Sarayı da bulunmaktadır. Dekorasyonlarında genellikle soğukluk ve lüksü bir arada kullanmayı başarabilen birisidir.

2-) Mario Buatta

İsminden de anladığınız gibi kendisi oldukça eskilere dayanmaktadır. Öyle ki 1850’lerden, 1903’lerden kalma genellikle ABD’de bulunan bir çok çalışması mevcuttur.

3-) François Catroux

Disiplinli ve çok titizdir. Çalışmalarına bu oldukça fazla yansımıştır. Favori şehri Londradır ancak Los Angelesta da favori restoranı bulunmaktadır.

4-) Thierry Despont LTD

En son bildiğimiz büyük işi 2018 de açılan Ritz Paris oteli olan sanatçı, tasarımcı ve mimardır. Bu sanatçının müşterileri arasında Bill Gates bile bulunuyormuş, vay be!

5-) Bunny Williams

Kendisi gösterişi fazla kumaşlara bayılır! Özenle seçtiği gösterişli kumaşları bir de antikalarla karıştırdı mı, daha iyisi yok dedirtir!

6-) Jacques Grange

Kendisi bu işin duayenlerinden, babalarından. Öyle ki 1970lerden beri bu işin içerisinde bulunuyor ve pek çok büyük markalara dekorasyonlar yapıyor.

7-) Robert Kime Design

Desenleri yoğun, ve dekorları da incelikle yapan sanatçı. Dünyanın dört bir yanından farklı ve özgün kumaşlar toplamayı sever..