arama

Hızlı Kilo Vermek Saçlara Zarar Verebilir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Merve Kaya
  • Oyla
    Loading...

Uzun sürede aldığımız kiloları kısa sürede vermek isteriz. Bunun için çeşit çeşit diyet yöntemleri uygularız. Zaman zaman kendimizi aç bırakırız. Özellikle bayanlar her zaman formunu korumak isterler. Fakat hızlı kilo vermek göründüğü kadar masum değildir. Bir çok hastalığı beraberinde getirir.

Hızlı kilo vermek saçlara zarar verebilir. Bunun sebepleri yetersiz ve eksik beslenmeden, yeterince vitaminlerin alınmamasından kaynaklanır. Yeterince beslenemeyen saçlar bir süre sonra koparak dökülmeler, kırılmalar başlar. Bu da oldukça moral bozucudur. Hızlı kilo vermek bir başarı değil, aksine kişinin kendisine verdiği zarardır. Yeterince b12 ve omega 3 vitamini almadığımız taktirde saçlarımız canlılığını kaybeder. Protein ve vitamin ağırlıklı beslenmek saçlarımızı uzatır, güçlendirir ve köklerini kalınlaştırarak kopmaları önlemektedir.

Diyetisyenler haftada yarım kilo verilmesini uygun görürler. Diyetisyen de desteği ile yavaş yavaş fakat daha sağlıklı kilo verme yöntemi uygulanması daha doğru olacaktır. Yıpranan saçlar için vitamin takviyeleri ve saç bakım yağları kullanılabilir. Dengeli beslenmenin de etkisi ile saçlarınız tekrar eski haline dönecektir.