arama

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Buse Özbey
  • Oyla
    Loading...

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Makyaj yaptıktan sonra gün sonunda nasıl yüzümüzü temizleme ihtiyacı oluyorsa makyaj fırçalarını temizlemek hijyen açısından önemlidir. Haftada bir defa mutlaka makyaj fırçalarınızı dezenfekte etmeniz gerekir. Peki makyaj fırçası nasıl temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir

Makyaj Fırçası Temizleme Yöntemleri

Fırçalarınızı temizlerken bir kaba ılık su koyun ve üzerine birkaç damla şampuan dökün. Daha sonra fırçalarınızı bu suyla yıkayın. İyice duruladıktan sonra havlu ile fazla olan nemi kurutun. Fırçalarınızı ters bir şekilde asarak kurumasını sağlayın.

Makyaj fırçası nasıl temizlenir? Benim bunun için zamanın yok diyorsanız fırçalarınızı ıslak mendil ile de temizleyip kurumaya bırakabilirsiniz.

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir

Makyaj fırçası nasıl temizlenir? sorusu için başka bir yöntem de sıvı el sabunu ile zeytinyağıdır. İkisini de bir kaba boşaltın zeytinyağı biraz sabuna oranla daha olmalı bu karışımla fırçalarınızı temizleyin. Bol su ile durulamayı ihmal etmeyin. Cilt temizleme tonikleri de makyaj fırçalarının temizliğinde tercih ediliyor. Kağıt havlunun üstüne cilt toniği damlatın ve ardından dairesel hareketlerle makyaj kalıntıları gidene kadar temizleyin.

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir

Makyaj Fırçaları Nasıl Kullanılmalı?

Temizlenmesi ne kadar önemliyse doğru kullanımı da bir o kadar önem taşır. Mesela göz farı fırçanızı allık yerine kullandığınız takdirde fırçanızı bozmakla kalmaz makyajınızı da düzgün şekilde yapmanız mümkün olmaz. Dolayısıyla makyaj fırçalarının her birinin kullanım alanı farklıdır ve bunun dışında kullanımı doğru makyaj yapmanıza engel olur.