arama

Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Oyla
    Loading...

Yine ilgi çekici bir makyaj yapımıyla karşınızdayız. Bu makyaj, ‘doğal görünümlü makyaj‘ anlamına da geliyor. Ve bu makyajı yapmak oldukça basit 4 adımdan oluşuyor!

Birinci Adım: Aldığınız “BB” kremi cildinize herhangi bir şey(sünger, makyaj fırçası v.b) ile uygulayın. Bu işlemi yavaşça yapın ve kremi fazla kaçırmayın. Yoksa doğallıktan olma riskiniz olmasın.

İkinci Adım: Güneş yüzüne hangi bölgeye vuruyor? Burası önemli, çünkü yüzümüzün bu bölgelerini yine hafifçe ve abartmadan aydınlatmamız gerekiyor. Bu işlemden sonra da son işleme geçeceğiz, gördüğünüz gibi bu zamana kadar oldukça basit işlemlerdi.

Üçüncü Adım: Şimdi bu adım biraz önemli o yüzden tane tane yazacağım ki doğru yapın, doğru anlayın. Öncelikle göz kapaklarınıza krem rengi göz farı uygulamanız gerekiyor. Eğer farı dışarıya doğru dağıtmaya ihtiyacınız olursa sakın başka bir şeyden yardım almayın. Bunun için far fırçasını kullanmaya dikkat edin. Peki bundan daha doğal etki nasıl bırakırız? Kirpiklerinize abartmadan tek kat maskara uygulayın! Ve daha doğal bi görünüme kavuştunuz bile..

Dördüncü ve Son Adım: Güneşin altında çok daha güzel parlamak, ışıldamak için sıra geldi dudaklara! Dudaklara da bal rengi bir ruj uyguladık mı artık hazırız demektir!

Bir kaç nude makyaj fotoğrafı atacağım, inceleyin ve söylediklerimle birleştirdiğinizde daha güzel makyajlar yapabilirsiniz.

Nude Makyaj Örneği 1

Gördüğünüz gibi nude makyaj bu kadının üzerinde, yüzünde nasıl duruyor. Evet kendisi doğuştan güzel bir kadın ancak sadece makyajını incelerseniz detayları anlayacaksınız.

Dudak kısmını biraz abartmış diyebiliriz. Onun dışında oldukça güzel bir makyaj olmuş.

Nude Makyaj Örneği 3

Gözü biraz fazla kaçırmış gibi sanki.. Amaan her neyse! Siz fikri anladınız bence 😉