arama

Rüyada Cinsel İlişkiye Girmek

Rüyada Cinsel İlişkiye Girmek
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Buse Özbey
  • Oyla
    Loading...

Rüyada Cinsel İlişkiye Girmek

Uyku, herkes için temel ihtiyaçlardan biridir. Uykusuz kalan kişilerin vücut fonksiyonları yetersiz kalır ve birçok hastalıkla baş başa kalabilirler. Hatta uykusuzluk hayati önem teşkil eder ve vücudumuzun da dinlenmeye ihtiyacı vardır. 1 hafta boyunca uykusuz kalan bir kişinin akli dengesi ile fiziksel kabiliyetinde bazı sorunlar oluşur. Vücudumuz uykusuz kaldığı sürece organ yetmezliği sorunları doğar.

Rüyada Cinsel İlişkiye Girmek

Temel ihtiyacımız uykuda bulunan rüyalar, uykumuzun belirli bir süresini işgal eder. Ancak rüyalar zihni boşaltarak isteklerimizi karşılamanın bir başka yolu olarak yer alır. Peki rüyada cinsel ilişkiye girmek nedir? Rüyada cinsel ilişkiye girmek günah mıdır?

İlk olarak şunun altını çizmek gerekir ki rüyada cinsel ilişkiye girmek normal bir durumdur. Rüyalar, genellikle baskılanmış olan ya da ertelenen isteklerin ortaya çıktığı yer olarak ifade edilir.

Rüyada Cinsel İlişkiye Girmek

Rüya görürken veya uykuda, dış çevreden tamamıyla uzaklaşmayız. Tam tersine etraftan duyduğumuz ses, ortamın sıcaklığı ve kokular rüyalarımız direkt bir şekilde etkisi altına alabilir. Mesela sabah erken kalkıp bir yere yetişmemiz gerekir ve bu nedenle alarmı kurup yatarız. Ancak alarm çalmadan önce kendimizi yatarken alarma o kadar adapte ederiz ki çoğu zaman rüyamıza girer. Sanki alarm çalıyor ve kalkıyor gibi rüyalar görürüz. Bunun en büyük nedeni uyumadan önce stresli yatmak ve kendinizi sabah erken kalkmaya konsantre etmektir. Bu durum çoğu kişinin başına gelmiştir. Diğer taraftan akşam çok aç şekilde uykuya yatan bir kişinin de rüyasında yemekler görmesi muhtemel bir olaydır. Rüya görmek için uyduğunuz pozisyonun bile etkisi büyüktür. Dolayısıyla rüyada cinsel ilişkiye girmek de tatmin hissi ile yakından ilişkilidir.

Rüyada Cinsel İlişkiye Girmek

Rüyaları Etkileyen Dış Faktörler

Yurtdışında yapılan bazı deneyler sonucunda uykusunda güzel kokular koklatılan kişilerin olumlu, güzel rüyalar gördüğü saptanmıştır. Ancak rüyasında kötü kokular koklatılan kişilerin ise kabuslar gördüğü ortaya çıkmıştır. Özellikle karın üstü yatan kişilerin diğer pozisyonlarda yatan kişilere oranla rüya görmeye daha elverişli olduğu saptanmıştır.

Bunun en büyük nedeni yüzüstü yatıldığı zaman nefes alıp verme düzenin değişiklik göstermesi olarak ifade edilir. Ayrıca yatak odanızda bulunan doğa sesleri, su sesleri huzurlu uyku uyumanızı ve güzel rüyalar görmenizi sağlar.

Yediğiniz gıdalarında rüyalar üzerinde birçok etkisi bulunur. Mesela acılı, peynirli ve bol baharat içeren gıdaların sindirimi zordur. Bu nedenle uyumadan önce buna benzer gıdaların tüketilmesi kâbus görme ihtimalinizi arttırır. Ayrıca bu gıdalar tüketildikten sonra uyuduğunuzda kısa bir zaman sonra uyanır ve gördüğünüz rüyayı tam anlamı ile hatırlayamazsınız.

Rüyada Cinsel İlişkiye Girmek

Yapılan araştırmalara göre B6 vitaminin de rüyalar üzerinde etkileri vardır. B6 vitamini muz, çerez, bakliyat gibi gıdalardan alınabilir. Günlük yaşantımızda beyin fonksiyonlarını düzenleyerek sakin kalmamızı sağlayan antidepresan ilaçlarının bilinen yan etkileri arasında kabus görme vardır. Bu ilaçları tüketen kişiler uykularında ilaç kullanmayan kişilere göre daha fazla hareket halinde ve çok daha fazla gergin tavırlar sergilediği gözlemlenmiştir. Ayrıca zararlı alışkanlık olan sigara tüketimini de bırakan kişilerin rüya görme ihtimali eskiye oranla artış göstermektedir.

Sigara tüketimini bırakan kişilerin rüyalarında devamlı olarak sigara içtiklerini gördükleri de bir gerçektir. Uyku öncesinde izlediğiniz film, okuduğunuz kitap gibi aktiviteler de uyku kalitesi ile rüyalarınız üzerinde etkileri olur.

Bu nedenle rüyada cinsel ilişkiye girmek kişilerin bastırılmış duyguları ya da ertelemiş oldukları düşüncelerinin etkisidir. Genellikle kişiler o gün yaşadıkları ya da etkisi altında kaldıkları şeyleri o gece rüyasında görür. Dış etkenlerin bu anlamda rüya görmekte etkisi fazladır.