arama

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Buse Özbey
  • Oyla
    Loading...

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Herkes kalın ve gür saçların hayalini kurar. Günde ortalama olarak 50 ya da 100 tel saçın dökülmesi normal kabul edilir. Ancak daha fazla saçın döküldüğünü düşünüyorsanız hemen doktora başvurmanız gerekir. Fazla saç dökülmesi zaman içerisinde kelliğe neden olabilir. Evde yapabileceğiniz bazı yöntemler ile de saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz. Peki saç dökülmesi nasıl önlenir? Neler yapmak lazım?

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir

Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları

İlk olarak düzenli beslenmek çok önemlidir. Sağlıksız ve rastgele yapılan diyetler saç dökülmesine neden olur. Karbonhidratı azaltarak bunun yerine bakır, B12, çinko ve protein ağırlıklı beslenebilirsiniz. Sigara ve alkol de saç dökülmesine neden olur bu nedenle bunlardan uzak durmaya çalışın. Fast food tarzı gıdalar ile beslenmeyin.

Düzenli bir şekilde günde 8 saat uyumaya çalışın. Stresten mümkün olduğunca uzak durun. Folik asit içeren gıdalara ağırlık verin. Saç tipinize en uygun olan şampuan ve saç kremini tercih edin. Saçlarınıza çok fazla işlem uygulamayın. Evde saçlarınızı besleyen bakım kürleri hazırlayın. Yukarıdakiler saç dökülmesi nasıl önlenir? sorusuna verilebilecek yanıtlardan bazılarıdır.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir

Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkiler

Saç dökülmesi nasıl önlenir? Hangi bitkisel ürünler saç dökülmesini engeller? Şimdi sizler için bu bitkileri anlatacağız.

Aloe Vera: saçların sağlıklı büyümesini sağlayan vitaminler barındırır. Kafa derisinde oluşan kaşıntılara iyi gelir. Aloe vera jelini saç diplerinize uygulayın ve birkaç saat bekletin. Ardından saçınızı ılık suyla yıkayın.

Çemen Otu: 1 fincan çemen otunu geceden suda ıslatın. Sabah tohumları ezin ve saçlarınıza uygulayın. 40 dakika bekledikten sonra iyice durulayın.

Soğan Suyu: enfeksiyonları önler, 1 tane soğanı rendeleyin ve suyunu sıkın. Bu duyu kafanıza sürün ve 30 dakika sonra durulayın.